Indiana Jones and the Great Circle saa itsenäisen lisäosan syyskuussa

Mainos

Ensimmäinen lisäosa Indiana Jones and the Great Circle -peliin julkaistaan 4. syyskuuta 2025 nimellä The Order of Giants.

Lisäosa on maksullinen, eikä sisälly Xbox Game Pass -palveluun. Sen saavat käyttöönsä ne, jotka ovat ostaneet pelin Premium Editionin, Premium Upgraden tai Collector’s Editionin.

Lisäosa sijoittuu pääpelin aikajanan sisälle ja laajentaa Nephilimin järjestön tarinaa. Pelaaja tutkii Rooman katujen alapuolisia alueita, kohtaa uusia ja vanhoja vihollisia ja selvittää tarinaa muinaisesta hirviöstä.

Mainos

Peli julkaistiin alun perin joulukuussa 2024 Xboxille ja PC:lle, ja se sai myönteisen vastaanoton. Microsoftin mukaan peliä on pelannut yli neljä miljoonaa käyttäjää. PlayStation 5 -versio julkaistiin huhtikuussa 2025.

Mainos