Amy Henning
Mainos
Disney on ilmoittanut syyskuussa järjestettävästä Disney & Marvel Games -esittelytilaisuudesta, jossa nähdään ensi kertaa Amy Hennigin Marvel-peli.

Tilaisuutta isännöi Kinda Funnyn Blessing Adeoye Jr. ja se järjestetään suorana lähetyksenä D23-messuilta perjantaina 9. syyskuuta.

Esittelyssä on mukana sisältöä Disney & Pixar Gamesilta, Marvel Gamesilta, Lucasfilm Gamesilta ja 20th Century Gamesilta.

Mainos

Sen lisäksi fanit voivat odottaa uusia julkistuksia muun muassa Disney Dreamlight Valleyn, Marvel’s Midnight Sunsin, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga -pelin ja Skydance New Median tulevan Marvel Ensemble -pelin esittelystä, Disney tiedotti.

Amy Henning on tuttu Naughty Dog -studiolta. Henningin sunnittelukäsialaa ovat mm. Uncharted-seikkailut.

– On kunnia saada kertoa omaperäinen tarina, jossa on kaikki se inhimillisyys, monimutkaisuus ja huumori, joka tekee Marvelin hahmoista niin pysyviä, ja antaa pelaajillemme mahdollisuus ruumiillistaa rakastamansa sankarit, Henngin kertoo.

Mainos
Edellinen artikkeliSony saattaa naittaa PC- ja PSN-tilit keskenään
Seuraava artikkeliSeuraava Saw-jatko-osa näkee ensi-iltansa ensi vuonna