James Gunn vihjaa uuden hahmon päätyvän suurempaan rooliin DC-elokuvauniversumin seuraavassa vaiheessa.
Gunn, joka toimii DC Studiosin toimitusjohtajana ja ohjaa tulevan Superman-elokuvan jatko-osaa Superman: Man of Tomorrow, julkaisi Threads-palvelussa kuvan kyltistä, jossa luki ”Mr. Handsome Fan Club”. Kuvan yhteydessä ollut viesti ”we’re live” tulkittiin vihjeeksi siitä, että erikoinen Mr. Handsome -hahmo nähdään uudessa elokuvassa aiempaa suuremmassa roolissa.
Yhdysvalloissa ensi vuonna elokuvateattereihin ja IMAX-saleihin saapuvan elokuvan käsikirjoittaa ja ohjaa Gunn itse. Päärooleihin palaavat David Corenswet, joka esittää Supermania eli Clark Kentiä, sekä Nicholas Hoult Lex Luthorina.
Mr. Handsome nähtiin ensimmäisen kerran Superman-elokuvassa, jossa hahmo toimi eräänlaisena kuljettajana Lex Luthorin tasku-ulottuvuudessa. Gunn kertoi viime vuonna Threadsissä, että hahmo syntyi, kun Lex loi 12-vuotiaana petrimaljassa ”ihmistä”. Gunnin mukaan kokeilu ”ei onnistunut kovin hyvin”, mutta samalla hän kuvaili olentoa mahdollisesti ”ainoaksi asiaksi maailmassa, jota Lex todella kohtaan tuntee kiintymystä”. Superman-elokuvassa Lex pitääkin työpöydällään valokuvaa Mr. Handsomesta.
Vaikka uuden elokuvan juonesta ei ole vielä kerrottu tarkemmin, Gunnin vihjailu on herättänyt fanien kiinnostuksen. Ohjaaja tunnetaan siitä, että hän on onnistunut tekemään oudoistakin sarjakuvahahmoista pidettyjä ja samaistuttavia. Esimerkkeinä mainitaan erityisesti Groot ja Rocket Raccoon, jotka nousivat suosioon Gunnin aiemmissa supersankarielokuvissa.



Kommenttien kirjoittaminen edellyttää että olet kirjautunut.